Uzman Klinik Psikolog İrem Killi
UnvanıUzman Klinik Psikolog – Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıYetişkin ve Çift Terapisi
Terapi EğitimleriBilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Öyküsel Maruz Bırakma Terapi (NET), Şema Terapi, EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme), Transaksiyonel Analiz, Duygu Odaklı Çift Terapisi

Uzman Klinik Psikolog İrem Killi Kimdir?

İlk, Orta ve Lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Lise döneminde yer aldığı çeşitli sosyal sorumluluk projelerindeki gözlemleriyle insanların olumsuz yaşam deneyimleriyle nasıl başa çıktığı ve bu deneyimlerin onları nasıl etkilediği sorusu üzerine düşünmeye ve okumaya başladı. Travma alanında çalışan bir psikolog olmaya karar vermesinin temelinde bu soru vardır. Fransız lisesinde öğrenci olması da farklı kültürlerin insan davranışı üzerindeki etkisini gözlemleme fırsatı sağladı. Bugün danışanlarına maksimum faydayı sağlamak için bilimsel çalışmaları yakından takip edip bunları klinik pratiğine uygulamayı hedefleyen bir psikolog olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda toplumsal travmalarda psikososyal destek ekiplerinde gönüllü olarak çalışmakta, kriz anlarında psikolojik ilk yardım sağlamaktadır.

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

2018 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. Lisans döneminde Özyeğin Üniversitesi Çocuk Araştırmaları Laboratuvarı’nda “Okul Öncesi Çocukluklarda Sembolik Oyunun Sosyal ve Bilişsel Gelişim ile İlişkisi” Projesi ve Özyeğin Üniversitesi İlişki Araştırmaları Labaratuvarı’nda “Eğitim Programı ile Anne-Çocuk Bağlanma İlişkisinin Geliştirilmesi” Projesi’nde araştırma asistanı olarak çalıştı. 2019 yılında Hollanda Utrecht Üniversitesi Yetişkin Odaklı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı ve Uzman ünvanını aldı.

Bu dönemde Utrect Üniversitesi Deneysel Psikopatoloji Laboratuvarı’nda araştırma asistanı olarak çalıştı ve Prof. Dr. Iris Engelhard süpervizörlüğünde “EMDR tedavisinin önemli bir kısmı olan göz hareketleri müdahalesi tiksinme duygusunun azalmasında rol oynar mı?” başlıklı tezini tamamladı. Travma alanına olan ilgisi onu bu konuda daha fazla öğrenmeye itti ve halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Programı’nda öğrenimine devam etmektedir.

İş Deneyimleri

Aktif olarak iki yıldır yetişkinlere türkçe ve ingilizce terapi hizmeti sağlamaktadır.

Bilgi Üniversitesi Travma bölümüne bağlı “Covid 19-İnsan 20” ekibinin kuruluşunda rol aldı. Bu ekibin içinde Bilgi Belge Yönetimi bölümünde çalıştı. Korona Virüs Pandemisinde Online Ruhsal Destek (KORDEP) ekibindeki psikologlardan biridir.

Elazığ depremi sonrası sahaya giden psikososyal destek ekibinde yer aldı.

Hollanda’da Klinik Beceri Labaratuvarı’nda çalıştı, Prof Dr. Paul Boelen süpervizörlüğünde uluslararası üniversite öğrencileri ile Bilişsel Davranışçı Terapi seansları yaptı.

Hollanda’da düzenlenen “Trauma in Transition: Building Bridges The European Society of Traumatic Stress Studies, ESTSS 2019” Kongresi’nde görevli psikolog olarak çalıştı.

Üstün Zekalı Çocuklar Okulu’nun düzenlediği Yaz Programı’nda danışman psikolog olarak görev aldı.

İstanbul Güzel Günler Polikinliği’nde, YDY Eğitim Araştırma Merkezi’nde ve Fransız Lape Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak çalıştı.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Lisans döneminde üniversitenin sosyal sorumluluk projelerini düzenleyen öğrenci kulübü Duyarlı Özü’de gönüllü olarak çalıştı, Proje Geliştirme ekibinde yer aldı.

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda (TEGV) bir yıl gönüllü ablalık yaptı, ilkokul birinci sınıf öğrencilerine bir yıl boyunca haftanın iki günü “Birlikte Öğreniyoruz” dersini verdi.

Tohum Otizm Vakfı’nda Türkiye Otizm Tarama Projesi’nde gönüllü psikolog olarak çalıştı, toplum kliniklerinde ebeveynlere M-CHAT-R uyguladı.