Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi Bostancı Psikolog

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi olarak Bostancı Psikolog talebini karşılayacağımız yeni şubemizle hizmetinizdeyiz. Fenerbahçe’de bulunan danışmanlık ve psikoloji merkezimiz Bostancı psikolog adresi için faydalı çünkü çok yakın konumuyla pratik bir erişim sunuyor.

Uzman psikologlar, klinik psikologlar, psikiyatrlar ve pedagoglar tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır.

Bostancı Psikolog Hizmeti

İstanbul Anadolu Yaka’sının gözde semtlerinden olan Bostancı Mahallesi, Caddebostan, Bağdat Caddesi, CKM (Caddebostan Kültür Merkezi) gibi önemli yerlere yakın bir konuma sahip. “Osmanlı İmparatorluğu döneminde, Bostancı’dan Göztepe‘ye kadar bulunan bölge tarla ve ağaçlarla dolu olduğundan, Yeniçeri asker kaçakları ve diğer suçluların saklanma yeriymiş. Bölge, bu sebepten dolayı “Cadı Bostanı” olarak adlandırılmış. Yeniçeri Ocağı’nın 1826’da kaldırılmasından sonra buradaki bostanların da kaldırılmasına karar verilmiş.  Ve daha sonra bölgenin adı “Caddebostan” olarak değişmiş.’’ Fenerbahçe Mahallesi, Hasan Ali Yücel Sokak üzerinde bulunan merkezimize Göztepe veya Feneryolu istasyonlarından yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Neden Terapi Desteği

İstanbul gibi kozmopolit yerleşmelerinde insanlar gündelik hayatın yoruculuğuyla daha çok stresli, gergin ve daha mutsuz hale gelebiliyor. Bu da insanları kaygı bozukluğu ve depresyona sürükleyebiliyor. Büyük şehirlerde yaşayan bireylerde kaygı ve depresyondan sorumlu olan beynin amigdala bölgesi daha fazla çalışıyor. Bu nedenle şehirlerde yaşayanlarda kaygı bozukluğu %21, depresyon ise %39 daha fazla görülüyor.

Uzmanlara göre stresle başa çıkılmasında psikolojik destek dahil bazı önlemler tavsiye ediliyor. Scientific American tarafından şehir hayatı ve şizofreni arasındaki ilişkinin irdelendiği çalışma ilk kez 1930’larda İsveç ve Danimarka’da mercek altına alınıyor.

Yine günümüzde de devam eden araştırmalara göre şehirde büyüyen bireylerin ileriki yaşlarda psikoz yaşama riski iki kat daha yüksek oluyor. Buna ek olarak şehir hayatı, depresyon ve anksiyete gibi diğer rahatsızlıkların ortaya çıkma olasılığını da güçlendiriyor. Günümüzde insanların %50’sinden fazlası şehirlerde yaşarken bu oranın 2050 yılına gelindiğinde %66’ya yükseleceği öngörülüyor. (psychologytoday.com).

Bu ve bu gibi durumları önlemek için günlük yaşantımızın etkilenmemesi için terapi desteği almamız gerekir. Terapi, sorunlarımızla başka bir bakış açısıyla ilgilenmek için mükemmel bir araçtır. 

Psikoloğa Gitmenin Faydası Nedir? Bana Nasıl Yardımcı Olur?

Psikoloğa gitmenin faydası yaşadığınız psikolojik problemleri kontrol altına almanıza yardımcı olmasıdır. Hayata bakış açınız değişmesini istemek yeni bir ben olmaktır. Beynimizde işleyen olumsuz düşüncelerin  değişmesine ve hayata daha pozitif ve objektif  bakmanıza yardımcı olacaktır .Kendinizi anlamanıza, algılamanıza ve tanımanıza yardımcı olacaktır.

Dünya Danışmanlık Merkezinde nasıl yardımlar alabilirim?

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nde bulunan uzman kadromuz ile birlikte aradığınız psikolojik desteği bulmanız mümkün olacaktır.

Uzman kadromuzu inceleyebilir misiniz?