Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Erdem

Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Erdem Kimdir?

Kurucumuz Fundem Ece Erdem, eğitimini Fenerbahçe Lisesi’nde tamamladı. Ardından 2009 yılında Okan Üniversitesi’ni tam burslu olarak kazandı ve Psikoloji Bölümünü (%30 İngilizce) okurken başarısı sayesinde Çift Anadal Programı’na hak Kazanarak Sağlık Yönetimi bölümünü de okudu ve iki bölümden de 2015 yılında mezun oldu.

Psikoloji alanında birçok kongre ve çalışmalara katılım sağlayıp bildiri ve araştırma sunumları yaptı. Bir yandan Anadolu Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Bölümü’nü bitirdi. 2015 yılında Marmara Üniversitesi’nden pedagojik formasyonunu aldı.

Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı (TCYOV)’nda sabıkalı çocukları hayata rehabilite etme çalışmasında bulundu. Aura Psikoterapi Merkezi & Otizm Derneği Farklı gelişen(otizm, down sendromu, hiperaktivite, şizoid) çocuklarla çalıştı ve Beyoğlu Belediyesinin ‘Farklı Olanla Yaşamak’ projesinde yer aldı. Özel Alp Ata Bakım Merkezi’nde şizofreni, şizoid, mental retardasyon hastalarıyla çalıştı. Yedikule Durp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı’nda vaka görüşmelerine gözlemci olarak katılım sağlayıp, poliklinikteki hastaların süreçlerini psikiyatri uzmanıyla birlikte ilerletti. 2 sene boyunca Pendik Şifa Hastanesi’nde klinik psikolog olarak hizmet sağlamıştır.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastanesi’nde  AMATEM ve K1 servislerinde görev aldı. Varoluşçuluk ve Logoterapi & Cinsel Terapi Eğitimi’ni & Çözüm Odaklı Terapi & BDT-Bilişsel Davranışçı Terapi & Şema Terapi Eğitimlerini almış. Süpervize edilmiş ve bu eğitimler doğrultusunda terapilerini yürütmektedir. Cinsel terapi, Varoluşçuluk ve logoterapi, çocuk-ergen-çift-aile için Çözüm Odaklı terapi, Yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi(BDT)-Şema Terapi uygulamaktadır. Ayrıca uzun yıllar anaokullarına ‘psikolog’ olarak destek sağlamıştır. 2016 yılı itibariyle Okan Üniversitesi Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji master programını tamamlamış ve yetişkin, ergen, çocuk psikolojisi üzerine araştırma ve uygulama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Erdem, Okan Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Bilginet Akademi’de online olarak Oyun Terapisi Eğitimi vermektedir.

Tezgahçılar’la birlikte geliştirdiği “Şema Metoduyla Kendini Tanı, Engelleri Yok Et!” yakın dönemdeki önemli çalışmalarından biridir.

Uyku ve Çocuk by Yataş YouTube kanalı için çeşitli videolara imza atmıştır (Mutlu Bir Çocuk İçin Anneler Ne Yapmalı?, 2 Yaş sendromuna Giriş ve Anne Baba Tutumu, Karne Hediyesi Almak Doğru mu?)

321 Medya’nın beğenilen programı Soramazsın’ın ilk canlı yayın konuğu olmuştur.

Kendisi, sitemizde ücretsiz yayınladığımız Makaleler sayfasının küratörlüğünü de yapmaktır.