En iyi psikolog desteği, terapi sırasında yetkin ve deneyimli bir psikoloğun sorunlarınıza yönelik sağladığı sistematik psikolojik analiz ve destektir. Peki, bu ne demek?

Önemli olan ilk şey danışanla kurulan ilişkidir. Terapi sürecinde oldukça etkili ve terapi sürecini yönlendirebilir bir ilişkiden bahsediliyor burada.

“Terapötik” diye tabir edilen bu ilişkinin önemi danışan ile psikolog arasındaki güvene dayalı olmasıdır. Bu sayede kendinizi rahatlıkla açabilir ve her ne konuşulursa konuşsun aradaki güven bağını rahatlıkla hissedebilirsiniz.

İyi bir psikolog desteğinin ilk halkası burada atılmaktadır. Psikoloğunuzun sözel olmayan mesajlarınızı anladığını ve yanında güvende olduğunuzu hissedersiniz. Bunu sözel olarak dile getirmese bile “seni dinliyor ve seni önemsiyorum” mesajını rahatlıkla görebilirsiniz.

Hedeflerinizi, isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve sınırlarınızı iyi psikologlar görebilirler. Bunlara saygılıdırlar.

En İyi Psikolog Sizi Doğru Yola Götürmez, Size O Yolda Işık Tutar

Hiçbir iyi psikolog sizi gitmek istediğiniz yola elinizi tutarak götürmeyecektir. Probleminizi sihirli bir değnekle bir anda çözemez. Ancak bundan daha iyisini yapar size. Kendi farkındalığınızı arttırmak ve ileride oluşabilecek problemlerde bir daha psikolog desteğine ihtiyacınız olmaması için içinizde zaten var olan gücü ve ışığı görmenizi sağlar.

İyi psikologlar getirmiş olduğunuz problemi bir anda çözmeye yönelik atılımlarda bulunmazlar, öncelikle sizinle kurmuş oldukları ilişkinin niteliği önemlidir onlar için. Sizin istediğiniz yolu gidebileceğinize ilişkin inançları tamdır. O ışık zaten içinizdedir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta şu olmalıdır; psikoloğa geldikten sonra çok kısa bir süre içerisinde yaşadığınız probleme ilişkin hızlı bir değişim beklemek mantıklı değildir. Çünkü hiçbir danışma merkezi size sihir yapamayacaktır. Kendinize ve hayatınıza dönük değişimler bir anda değil fakat yavaş ve köklü değişiklikler oluşturacak şekilde ilerler. Bazı seanslar zorlanabilir, bazı seanslardan ise çok mutlu bir şekilde ayrılabilirsiniz. Hem danışan hem de danışman için sabır gerektiren bir süreçtir. İyi psikoloğun aynı zamanda gerçekçi olması beklenir. Size arzularınız ve ihtiyaçlarınız dahilinde uygun bir rehberlik görevi sunarken bir taraftan da makul çerçeveler çizer.

Sonrasında ise kendinizdeki değişimlerin farkına vardığınızda içinizdeki potansiyeli göreceksiniz.

Terapi sürecinizden keyif alın…

En İyi Psikolog Size ve Tercihlerinize Karşı Esnektir

Psikologların her birinin benimsemiş oldukları ekole göre terapi sürecini yönetme yaklaşımları farklı olacaktır. Her danışan farklıdır ve danışanın kültürel yapısı, kişiliği, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda terapistin esnek davranması doğru olacaktır. En iyi psikolog sizin ihtiyacınızı doğru analiz edebilir ve sizinle birlikte koymuş olduğu hedeflere uygun terapi sürecini yönlendirebilir.

Kendinizi iyi hissedin…

Kendinizi iyi hissediyor olmanız doğru yerde olduğunuzun bir işareti olacaktır. Bu işaretleri iyi gözlemleyin. Sizde bırakmış olduğu kırıntıları gözlemleyin. Seansların ardından kendinizde farklı olarak ne gördünüz? Ne hissettiniz?

Eğer kendinize ilişkin farkındalığınız artıyorsa kendinize en büyük yatırımı yapıyorsunuz demektir. Kendinizi rahat hissedebilmeniz için en iyi psikolog sizinle bir işbirliği içerisine girecektir. Sizin sınırlarınızı fark edecek,  yerinde ve doğru müdahalelerde bulunacaktır. Kendinizdeki değişimleri fark ettiğinizde daha da motive olursunuz.

En İyi Psikolog Desteği İçin Doğru Yerdesiniz…

Dünya Danışmanlık Merkezi’nde alanında yetkin yaklaşık 20 uzmanımız bulunmaktadır. Huzurlu, sıcak ve güvenli bir ortamda işinin ehli uzmanlarımızla birlikte “yeni bir size” adım atabilirsiniz. En iyi psikolog desteğiyle birlikte ihtiyaçlarınızı çok rahatlıkla fark edebilir ve bunlar için adım atmaya istekli olabilirsiniz. Sizi tanımaya isteklidirler. Sizin için orada olduğunu hissedersiniz. Çocuk, ergen, yetişkin, aile, çift ve psikiyatr alanlarında hizmet veren Dünya Danışmanlık Merkezi sizin için doğru adres olacaktır. Uzmanlarımız sizin problem alanınıza ilişkin yönlendirmeler yapabilmektedirler.

Dünya Danışmanlık Merkezi’nin instagram sayfasını inceleyebilir ve uzman kadromuza bakabilirsiniz.