Uzman Psikolog Büşra Bağ
UnvanıUzman Klinik Psikolog – Psikoterapist, Yoga Eğitmeni, Meditasyon Kolaylaştırıcısı
Uzmanlık AlanlarıErgen, Yetişkin, Aile, Çift, Cinsel Terapi
Terapi EğitimleriBilişsel ve Davranışçı Terapi, Cinsel Terapi
Test EğitimleriMMPI Test Eğitimi, Mindfulness Eğitimi, Hatha Yoga Eğitimi

Uzman Psikolog Büşra Bağ Kimdir?

Uzman Psikolog Büşra Bağ İstanbul’da doğdu. Çocukken psikolog olma hayali ile büyüdü ve oynadığı çocuk oyunlarında dahi hep psikolog karakterini canlandırdı. Kendini keşfetme, tanıma, anlama, değişimini izleme süreçleri hayatının bir parçası oldu. Yaşamı boyunca çevresinde tanıdığı, tanımadığı bireyleri dürtüsel olarak yargısız ve empati ile gözlemledi. Bu sayede insanların ihtiyaçlarını ve bu ihtiyaçların ne gibi dürtüsel, davranışsal ve duygusal durumlar ortaya çıkarttığını gözlemledi.

Mesleğini icra ederken temel ilkesi, bireylerin kendi davranışlarının altında yatan ihtiyaçlarını yargısız, şefkatle anlama ve bu ihtiyaçları karşılama noktasında, kendi kaynaklarını bulmalarına yardımcı olmaktır.
Üniversite döneminden itibaren gönüllü çalışmalara katılarak manevi hazzı yakalamış, mesleğine olan hayranlığı ve saygısı artmıştır. Bu nedenle kişisel ve mesleki bilgisini genişleterek,danışanlarına edindiği bilgileri aktarmaya isteklidir. Kaygı, yas ,obsesyon, Panik Atak, Fobi, Stres, Cinsel problemler, Aile ve Çiftler Arası Problemler, İletişim Problemleri gibi konularda Mindfulness temelli yaklaşım tarzı ile Bilişsel ve Davranışçı Terapi ve Cinsel Terapi eğitimleri doğrultusunda seanslarını gerçekleştirmektedir.
Öz- Farkındalık, Öz-kabul, Öz- Şefkat çalışmalarında terapi uygulamalarını pekiştirici olarak yoga, meditasyon ve nefes egzersizlerini yetkinliği dahilinde uygulamaktadır. Türk Psikologlar derneğine üye ve etik yönetmeliğine bağlıdır.

Lisans ve Yükseklisans Eğitimi

Uzman psikolog Büşra Bağ Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Öğrenciliği sırasında çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almış ve bölümünde uygulanan araştırmalara katılmıştır. Haliç Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Programı’nda “YETİŞKİN KADINLARDA DENETİM ODAĞI VE ÖZ-YETERLİLİK DÜZEYLERİ ARASINDAKİ İLİŞKİNİN İNCELENMESİ” konulu teziyle yüksek lisansını tamamlayarak “Uzman Psikolog” unvanını almaya hak kazanmıştır.

Uzman Psikolog Büşra Bağ’ın İş Deneyimi

-Öğrencilik yıllarında mesleki gözlemler edinmeye istekli olan Büşra Bağ “Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine çatısı altında olan Gündüz Hastanesinde Şizofreni Hastaları ve Duygu Durum Bozukluğu yaşayan bireylerle rehberlik çalışmalarında eşlik ederek yerinde gözlemleme fırsatı yakalamıştır.
-Balıklı Rum Hastanesinde Madde Bağımlılığı sorunları yaşayan bireylerin grup terapi çalışmalarına katılmıştır.
-Dr. Sadi Konuk Hastanesinde psikiyatrist eşliğinde birebir seanslara girmiştir. Süpervizyon çalışmalarına dahil olmuştur.
-Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra bazı anaokullarında Psikolog olarak görev almıştır. Veli-çocuk iletişim dinamiklerini güçlendirici görüşmeler gerçekleştirmiştir. Velilere çocukluk döneminde yaşanan davranışsal ve duygusal durumlara yönelik seminerler düzenlemiştir.
-Büşra Bağ, sağlık sektörünün öncü kurumlarından Acıbadem Sağlık Grubunun iştiraki Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetlerinde 6 yıl çalışmıştır.
-Toyota Türkiye, Ülker Çikolata, Honda Türkiye, Kuveyt Türk Katılım Bankası gibi kurumsal markaların şirket psikologluğunu yapmıştır. Bu şirketlerin çalışanlarıyla 5000’in üzerinde seans gerçekleştirmiştir. Ek olarak çalışanların mental sağlığı ile ilgili konularda seminerler ve grup çalışmaları düzenlemiştir. Çalışanların bireysel problemleri dışında aile, çift ve cinsel sorunlarına da destek olmuştur.
-Çalışma hayatında ki çeşitlilik sayesinde bir bireyin küçüklükten yetişkinliğe giden sürecinde olası durumları ilişkilendirerek beceri ve tecrübeye sahiptir.