UnvanıUzman Klinik Psikolog – Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıÇocuk, Ergen, Yetişkin
Terapi EğitimleriBilişsel Davranışçı Terapi (BDT)
Dr. Emel Stroup, CBTiSTANBUL Kognitif Terapi Workshop Sertifika Programı, Kognitif Terapi Yönelimli Klinik İlk Görüşme ve Terapi Becerileri, Kognitif Terapi İlkeleri ve Depresyon Tedavisinde Uygulanması, Kognitif Terapinin Anksiyete Tedavisinde Uygulanması, Kognitif Terapinin Obsesif Kompulsif Tedavisinde Uygulanması, Dr. Emel Stroup, CBTiSTANBUL Yaz Kampı (5 gün-25 saat), Dr. Christine A. KDT Eğitim Kampı, Dr. Leslie Sokol, Zor Vakalarla KDT, Dr. Christine A. Anksiyete Tuzaklarına Kognitif Davranışçı Terapi Çözümleri, Dr. Emel Stroup, Klinik İlk Görüşme ve Klinik Değerlendirme / Klinik Terapi Becerileri, Dr. Emel Stroup, Psikopatolojiye Genel Bakış, Dr. Emel Stroup, Terapi Becerilerinde Klinik Değerlendirme ve Kriz Yönetimi, Dr. Emel Stroup, Klinik İlk Görüşme ve Kriz Müdahale, Dr. Christof Loose, Çocuk ve Ergenler İçin Şema Terapi

Uzman Klinik Psikolog Gülçin Yalçın Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Gülçin Yalçın  1987, İstanbul doğumludur.  

Bireysel psikoterapide “Bilişsel Davranışçı Terapi” ekolü temelinde, obsesif-kompulsif bozukluk, kaygı ve duygudurum bozukluklarıyla çalışmaktadır.

Klinik Psikolog Gülçin Yalçın, Dünya Danışmanlık Merkezi’nin Pendik ve Kadıköy şubelerinde 12-55 yaş aralığındaki çocuk, ergen ve yetişkin danışanlarına destek sağlamaktadır. Ayrıca, DDM Akademi’nin Eğitim Koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Academy of Cognitive Therapy (ACT) student üyesidir.

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi

Lisans eğitimini Okan Üniversitesi Psikoloji bölümünde burslu olarak tamamladıktan sonra Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edildi;  bitirme projesinde “Türkiye’de Yaşayan LGBTİ Bireylere Yönelik Ayrımcı Davranışlar ve Alınacak Önlemler” konusunu ele alarak uzmanlığını tamamladı.

Uzmanlık eğitimi süresince danışanlarını Doç. Dr. İrem Erdem Atak süpervizyonluğunda gördü. Bu süreçte gönüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nda kanser tedavisi gören çocuk ve aileleri ile destek görüşmeleri yaptı.

Uzman Klinik Psikolog Gülçin Yalçın’ın İş Deneyimleri

Klinik Psikolog Gülçin Yalçın lisans öğrenciliğinin ilk yıllarında mesleki gelişimine katkı sağlamak amacıyla Dr. Emel Stroup’un yanında stajyer olarak göreve başladı. Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca Dr. Emel Stroup (ABPP, ACT)’un gerçekleştirdiği Kognitif Terapi eğitimlerinde görev aldı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2011 -2014 yılları arasında Dr. Stroup’un asistanlığını ve Kognitif Terapi süpervizyon ve konsültasyon gruplarının koordinatörlüğünü üstlendi.

2013’te ve 2014’te düzenlenen CBTiSTANBUL Yaz Kampı’nda grup üyesi ve eğitim koordinatörü olarak görev aldı. Ayrıca alanda dünyaca tanınan Dr. Leslie Sokol ve Dr. Christine A. Padesky eğitim organizasyonlarının çalışma grubunda aktif rol aldı.

Dr. Stroup’un proje editörlüğünü yürüttüğü, Dr. Dennis Greenberger ve Dr. Christine Padesky’nin yazmış olduğu Evinizdeki Terapist Klinisyen Elkitabı’nı meslektaşı Klinik Psikolog Sinem Taşyaran ile birlikte redakte etti. Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra pedagojik formasyonunu alarak özel okullarda çalışmalarını sürdürdü; bireysel görüşmelerinin yanı sıra ailelere ve çocuklara yönelik seminerler verdi.