Klinik Psikolog Maide Şahin, İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü burslu okumaya hak kazanmış ve lisansını erken bitirerek onur derecesiyle mezun olmuştur. Lisans eğitimi sürecinde İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde pek çok öğretim görevlisinin tez, laboratuvar ve araştırma asistanlığını yapmıştır. Bu süreçte psikolojik danışmanlık merkezi ve liselerde staj yapma imkânı bulmuştur.

Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyonunu tamamladıktan sonra rehber öğretmen olarak görev almış, çocuk ve ergenlerle çalışma imkânı bulmuştur. Çeşitli anaokullarında, ana okulu psikoloğu olarak çalışmıştır; aynı zamanda çok iyi derecede İngilizce bildiğinden; eğitim ve iş hayatı süresince akademik ve edebi metinler üzerinde çevirmenlik yapmıştır. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını yaparken, zorunlu uzmanlık stajını Tuzla Devlet Hastanesi Psikiyatri Servisinde tamamlamıştır.

Bireysel psikoterapinin yanı sıra çift ve cinsel terapi yapmaktadır. Psikodinamik psikoterapi ve Şema terapi ekollerini kullanmaktadır. Bu yönelimlerdeki eğitimlerini ve süpervizyonlar ile desteklemiştir.

Gönüllü olarak Kartal Belediyesi’nde dezavantajlı kadınlara psikoterapi hizmeti vermekte ve Görme Engelliler için kitap seslendirmektedir.

Eğitim ve Sertifika Bilgileri:

  • Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, Bilişsel Davranışçı Sistemik Çift ve Cinsel Terapi Eğitimi
  • Prof. Dr. Doğan Şahin, Kişilik Bozukluklarında Psikodinamik Terapi Yaklaşımı Eğitimi & Supervizyon.
  • Dr. Alp Karaosmanoğlu Şema Terapi Eğitimi
  • Travma Psikolojisi ve Testleri Eğitimi
  • Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Programı Eğitimi
  • Psiko-Pedagojik Açından Çocuk Resimlerinin Analizi Eğitimi
  • Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi