Uzman Klinik Psikolog Arzu Kara

Uzman Klinik Psikolog Arzu kara, 1988 yılında Uşak’ta doğdu. 2011 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde lisansını tamamladı. 2009 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 1. Psikiyatri biriminde klinik stajını tamamladı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’ndeki Yüksek Lisansı çalışması Aile Danışmanlığı ve Eğitimi üzerinedir.

Marmara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı, Cised’ de (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) Cinsel Terapi, Psikolojik Testlerin Teori-Uygulama ve Değerlendirme eğitimlerini tamamlamış olup, Aile Danışmanı ve Cinsel Terapist olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Çated ( Çift ve Aile Terapileri Derneği) ve Varoluşçu Terapiler Derneği üyesidir.

Aktif olarak aile içi iletişim sorunları, ilişki problemleri, evlilik sorunları, cinsel işlev bozuklukları (vajinismus, disparoni, erken boşalma, cinsel tiksinti bozukluğu, sertleşme bozukluğu, hiperseksüalite) sosyal fobi, depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu, obsesif-kompulsif bozukluk, panik atak, özgüven sorunu, travma, stres, ölüm korkusu, yas, sınav kaygısı, okul başarısızlığı, öfke kontrol bozukluğu konularında destek vermektedir.