Uzman Klinik Psikolog Kübra Eriş Türkeri
UnvanıUzman Klinik Psikolog – Psikoterapist
Uzmanlık AlanlarıÇocuk, Ergen
Terapi EğitimleriÇözüm Odaklı Terapi, BDT-Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Çocuk Şema Terapi
Test EğitimleriCAS Bilişsel Değerlendirme Sistemi, Cat Louisa Duss, Psikanalitik Yönelimli Hikayeler Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Cümle Tamamlama Testi, SCL 90 Ölçek Uygulaması, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Denver Gelişim Testi

Uzman Klinik Psikolog Kübra Eriş Türkeri Kimdir?

Meslek hayatı boyunca mesleki eğitimleri almayı ve mesleğimde sürekli bir yenilenme sürecinde olmayı değerli bir beceri olarak gördü. Bu nedenle farklı terapi merkezlerinde eğitim ve danışmanlık hizmetini sunarken bu alanda yeni yöntemler sunan disiplinleri öğrendi ve çalıştı. Çocuk ve ergen danışanlarıma sunduğum terapi hizmetlerinin kalitesini sürekli olarak arttırdı. 

Çocuk danışmanlığında aktif bir şekilde kullandığı oyun terapisini, deneyimsel oyun terapisi, Theraplay, Çocuk merkezli oyun terapisi yaklaşımları ,çocuk çizim testleri ile  entegre ederek kullanmakla birlikte,

Ergen ve çocuk  terapilerinde ise Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi (RDDT) ve Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Temel Esasları, Dr. Alp Karaosmanoğlu’nun gerçekleştirdiği “yetişkin  formunu ve çocuk form şema terapisini Eğitimlerini tamamlayarak, seanslarımda aktik olarak kullandı. Mesleki tecrübeleriyle ilerlettiği diğer teorik bilgi birikimlerini de  seans ve çalışmalarına adapte etmektedir.

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimleri

İstanbul Arel üniversitesi Psikoloji bölümünde burslu ve onur öğrencisi olarak lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı üniversitenin klinik psikoloji bölümünde Master eğitimini “Otomatik düşüncelerin obsesif kompulsif belirtiler ve depresyon üzerindeki aracı değişken rolü” konulu tezini 2017 yılında başarıyla savunarak bitirmiştir. Çeşitli tezlerde yardımcı araştırmacı olarak yer almıştır. İleri derecede İngilizce yeterliliğine sahip olup araştırmalarını yabancı kaynaklardan da yürütmektedir.

Uzman Klinik Psikolog Kübra Eriş Türkeri’nin İş Deneyimleri

Lisans eğitiminin ardından MEB’e bağlı Özel Umutlar Sönmesin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde engelli bireyler ve aileleri ile çalışıp,özel danışmanlık merkezlerinde part time görev almış olup, 2014 Ağustos ayından 2018 yılına dek Arel koleji Anaokulunda Rehber psikolojik danışman ve psikolog olarak görev almıştır.Çocuklarla çeşitli test ve envanterler ile çalışmalar yapıp,ebeveynlere bireysel görüşmeler ile geribildirim verip aile seminerleri düzenlemiştir. Kurumda aylık dergiler için çeşitli konularda bilgilendirici yazılar da düzenlemiştir.2018 yılı itibariyle rehberlik görevini bırakıp, çeşitli danışmanlık merkezlerinde görev almış olup,2019 ağustos ayı itibariyle Parlak Hayat danışmanlık merkezi ve Rubi tıp merkezi ve Buha danışmanlık merkezinde ebeveyn ve çocuklarla ve yetişkin bireysel seanslarıyla çalışmalarını sürdürmüştür. Pek çok yerli yabancı konferans ve dinletilere katılmakta olup,aldığı süpervizyonlarla alanındaki yetkinliğini arttırmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Şu anda Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’nde çocuk-ergen kliniği üzerine seanslarını yürütmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Kübra Eriş Türkeri üniversite eğitiminin başından itibaren birçok gönüllü staj yapmış ve çeşitli alanlarda gönüllü çalışmalar yürütmüştür.