Hatice YEŞİL

Uzm. Klinik Psikolog
Randevu Alın
Pazartesi
08:00 - 20:00
Salı
08:00 - 20:00
Çarşamba
08:00 - 20:00
Perşembe
08:00 - 20:00
Cuma
08:00 - 20:00
Cumartesi
08:00 - 20:00
Pazar
Çalışmıyor
Öğlen Arası
12:00 - 13:00

 

Hatice Yeşil (Çocuk ve Ergen Terapisti/Uzman Klinik Psikolog)

İstanbul’da doğdu. Liseyi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’ nde okudu. Lisans eğitimini almak üzere Bosna Hersek’e gitti. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (International University of Sarajevo) ‘nde Psikoloji bölümünü İngilizce olarak tamamladı. Lisans stajlarını İlkem Rehabilitasyon Merkezi ve Saffet Şeker Kız Yetiştirme Yurdu’ nda yaptı. 2009 yılında gönüllü olarak Nöropsikiyatri İstanbul Beyin Hastanesi’ nde stajyer psikolog olarak çalıştı. Yüksek Lisans eğitimini, Klinik Psikoloji alanında, Üsküdar Üniversitesi’ nde tamamladı. Yüksek Lisans tezini “Bağlanma, Somatizasyon ve Duygu İfade Etme Arasındaki İlişkilerin İncelenmesi” üzerine yazdı.

Hatice Yeşil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ ne bağlı Ümraniye, Pendik ve Kartal Psikolojik Danışmanlık Merkezleri’ nde altı buçuk yıl boyunca çok sayıda çocuk, ergen ve ailesi ile çalıştı. Yaşları 3’den 18’ e kadar olan danışan popülasyonuna ve ailelerine, hem danışmanlık hem de psikoterapi hizmeti verdi. Bu süre içerisinde Türkiye’ nin önde gelen kurumlarından eğitimler ve değerli hocalarından uzun süreli süpervizyonlar almaya devam etti. Süpervizyon aldığı hocaları, Doç. Dr. Ilgın Gökler Danışman, Prof. Dr. Nur Serap Özer, Dr. Başak Demiriz Klinik Psikolog, Yrd. Doç. Dr. Elif Akdağ Göçek ve Yrd. Doç. Dr. Yudum Akyıl’ dır.

 

Danışanları ile yaptığı çalışmalarda, Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi kullanmaktadır.

Ailelere yaşadığı problemlerle ilgili psikoeğitim vermektedir.

Çocuklarla depresyon, davranış bozuklukları, okula uyum problemleri, sınır problemleri, enürezis, enkoprezis, sosyal fobi, özgül fobi alanlarında çalışırken; ergenlerle depresyon, panik atak, cinsel kriz, otorite krizi, özgüven eksikliği, sosyal fobi, özgül fobi, davranış bozukluğu alanlarında çalışmaktadır. Ailelere gelişim süreçleri ve anne (bakım veren) çocuk bağlanması ile ilgili psikoeğitim vermektedir.

Klinik Psikoloji alanındaki gelişmeleri ve sinirbilim araştırma sonuçlarını takip eden Hatice Yeşil, 2018 Ekim ayından itibaren çalışmalarına Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’ nde devam etmektedir.