Canan BALİ TAŞDEMİR

Uzm. Klinik Psikolog
info@dunyadanismanlikmerkezi.com
Randevu Alın
Pazartesi - Cuma
08:00 - 20:30
Cumartesi
08:00 - 20:30
Pazar
Kapalı

Psikolog Canan Bali Taşdemir, Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü (İngilizce)’nü tam burslu bitirmiş olup lisans eğitimi sürecinde Bahçeşehir Üniversitesi Kurumsal İletişim Birimi’nde Öğrenci Asistanlığı, Tercih Danışmanlığı, Öğrenci Koordinatörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Yedikule Surp Pırgiç Hastahanesi ve Arkabahçe Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde stajyer psikolog olarak bulunmuştur. Mezuniyetinin ardından, her yaşı anlayabilmek için, önce karakter gelişiminin de temellerinin atılmış olduğu 0-6 yaşı anlayabilmenin önemli olduğuna inandığı için, 3 şubesi olan bir Okul Öncesi Eğitim Kurumu’nda Psikolog olarak çalışmaya başlamış ve Rehberlik Birimi’nin yöneticiliğini üstlenmiştir. Pek çok Anaokuluna danışmanlık hizmeti vermiş, çocuklara testler uygulamış, aile görüşmeleri yapmıştır. Ailelere; ‘Okula Uyum Süreci, 2-6 Yaş Gelişim Özellikleri, Kardeş Kıskançlığı, Alt Islatma, Gece Korkuları, Ebeveyn Tutumları, Çocuklarda Cinsel Gelişim, Çocuk Eğitiminde Ailenin Rolü, Çocuk ve Sosyal Medya, Çocukla İletişim, Mutlu Aile Mutlu Çocuk, Mahremiyet Eğitimi’ gibi konularda seminerler vermiştir. Ek olarak, Okul öncesi kurum çalışanlarına ‘Sınıf Yönetimi, Çocuklara Yaklaşım, Etkili İletişim, Zor Çocuklarla Baş Etme, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Çocuklarda Cinsel Gelişim, Davranış Bozuklukları’ konularında seminerler düzenlemiştir.

Lisans sonrası dönemde alandaki gelişmeleri yakından takip etmiş ve eğitimler almaya devam etmiştir. Ardından, Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji (Sağlık Modülü) Yüksek Lisans programını başarıyla tamamlamıştır. Master boyunca, Klinik derslerinin yanı sıra ‘Fiziksel Hastalıklarla Baş Etme’, ‘Psikosomatik Hastalıklar’ gibi sağlık konulu dersleri de almıştır.

Hem Anadolu (Pendik) hem Avrupa (Nişantaşı) yakasında danışan kabul etmekte olan Canan Taşdemir, Çocuk- Ergen ve Yetişkin danışanlara terapi hizmeti vermenin yanı sıra Anaokullarında ve çeşitli kuruluşlarda seminerler vermekte ve kurum içi eğitimler düzenlemektedir. Ek olarak, “çocuklarda davranış bozuklukları, Alt ıslatma, büyük tuvaletini yapamama, Okula uyum süreci, boşanma  süreci (öncesi ve sonrası), yas, çocukla iletişim, istismar, obsesif kompulsif (takıntı bozukluğu), depresyon, anksiyete (kaygı), sosyal fobi, sınav ve performans kaygısı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, psikosomatik hastalıklar, fiziksel hastalıklarla baş etme, kronik ağrı, çocuk merkezli aile danışmanlığı, travma gibi pek çok konularda hizmet vermektedir.

Seanslarını ihtiyaca göre Oyun Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR gibi yaklaşımlarla şekillendirip Şema Terapisi ve Kabul-Kararlılık Terapisi yaklaşımlarına da ilgi duymakta bu alanda eğitimler almaya devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler

EMDR- Davranış Bilimleri Enstitüsü
Oyun Terapisi Eğitimi 1. Modül – Oyun Terapileri Derneği (Uzm. Klinik Psk. Birgül Emiroğlu)
Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Doç. Dr. Aslı Aktaş Mitrani
Çözüm Odaklı Terapi – Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek

Uzmanlık Alanları

Yetişkin Terapisi/ Bireysel Terapi
Çocuk – Ergen Terapisi

Uyguladığı Terapi Yaklaşımları
Bilişsel Davranışçı Terapi
EMDR
Çözüm Odaklı Terapi
Oyun Terapisi

Uyguladığı Testler
AGTE (Ankara Gelişim Tarama)
WISC-IV
Peabody Resim Kelime Testi
Gessel Gelişim Testi
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
Frostig Görsel Bellek ve Dikkat Testi
Loıssa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi
Beier Cümle Tamamlama Testi
Rotter Cümle tamamlama Testi
Çocuk Çizim Testleri
CAT
TAT

Canan Bali Taşdemir - DoktorTakvimi.com