Psikolog Beyza Saraçlı
UnvanıPsikolog
Uzmanlık AlanlarıÇocuk ve Yetişkin
Terapi Eğitimleri
Test EğitimleriTAGTE (Ankara Gelişim Testi Envanteri), Gessel Gelişim Figürleri Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Frankfurter Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Bender Gestalt Görsel Algı Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Catell Zeka Testleri, Porteus Labirentleri Testi, Kent EGY Zeka Testi, Kinder Angst Korku Testi, Öğrenme Güçlüğü Belirti Tarama Envanteri, Sınav Kaygısı Ölçeği, Çocuklar İçin Anksiyete Ölçeği, Çocuklar İçin Depresyon Ölçeği, Çocuklar İçin Kaygı Bozukluğu Ölçeği, Kimdir Bu-Kime Göre Ben Neyim, Beier Cümle Tamamlama Testi

Psikolog Beyza Saraçlı Kimdir?

Psikolog Beyza Saraçlı İstanbul’da doğdu.Lise eğitimini Çocuk Gelişimi Alanı’nda tamamladı. “Bu dönemde yaptığı stajlar sayesinde çocuklar için daha fazla ne yapabilirim? “Sorusunu kendisine sorma fırsatı oldu ve bu sebeple psikolog olup çocukları her alanda keşfetmeyi seçti. Ardından İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazandı. Ve onur derecesiyle mezun oldu.İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyonunu tamamladı. Ve rehber öğretmen olarak çocuk ve ergenlerle çalışma fırsatı oldu. Öğrenmeye ve araştırmaya meraklı yapısından dolayı üniversite döneminde çeşitli araştırmalarda görev aldı, kişisel gelişimine önem verdi, farklı kültürel aktivitelerde yer aldı. Diğer yandan, kendi üniversitesinde çift anadal programı ile Sosyal Hizmet Bölümü’nü de okuyup toplumun dezavantajlı kesimleriyle de çalışabilme imkanına sahip oldu.

İş Deneyimleri

Üniversitenin ilk yılından itibaren zorunlu stajlarının yanında gönüllü olarak stajlar yaptı. Oğuzkaan Koleji’nde ve Özel Aydoğdu Koleji’nde birer yıl gönüllü stajlarını tamamladı. Başakşehir Sosyal Hizmet Merkezi’nde de stajyer psikolog olarak hizmet verdi. Mezun olduğu yıl Özel Tanyuva Anaokulu’nda okul öncesi psikoloğu olarak çalışmaya başladı. Ve öğrencilerin psikososyal gelişimleriyle ilgili çocuklara ve ailelerine rehberlik etti.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Arkadaşları ile hazırladığı ‘Farkındalık ve Farklılık Diyarı’ adlı sosyal sorumluluk projesi Sosyal Yenilik ve Girişimcilik Kategorisi’nde TUBİTAK, “İstanbul Asya Bölge Birinciliği” ödülüne layık görüldü.