Kadıköy psikolojik danışmanlık desteği için bir arayış içerisindeyseniz doğru adrestesiniz!

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi’mizde yetişkin, çocuk, ergen olmak üzere hayatınızın her periyoduna uygun, bireysel, çift ya da aile psikologları yer almaktadır.

Kadıköy, İstanbul’un nüfusu en hızlı artan ilçelerindendir. Bu bağlamda nüfusu 480.000 kişiyi aşmaktadır. İstanbul’un zengin kültürlü ve mimarisi olan ilçelerinden bir tanesidir. Sınırlarında yer alan birçok semti ile Kadıköy hem butik ve mağazaların merkezi hemde yemek mekanlarının vazgeçilmez adresidir. Aynı zamanda Kadıköy, opera binası, çeşitli sinema ve müzeleri ile salonları ile uluslarası ve yerli sanatın buluştuğu noktadır.

Neden Psikologlara İhtiyaç Vardır?

Psikoloji, insan davranışlarını ve mental süreçlerini çeşitli dinamikler ile kapsayıcı nitelikte bir bilim dalı olmak ile birlikte günümüzde en çok ihtiyaç duyulan kavramlardan birisi olmuştur. Psikologlar sizleri duygusal ve fiziksel zararlardan, psikoloji kökenli çözümler ile korumaktadır. Bu sebeple psikologların önemini hayatınızın her alanında hissedebilirsiniz. Aynı zamanda günümüzde yaşam standartları ve maddi ya da manevi değerler değiştikçe farklı alanlarda bu gereksinim artmıştır.

Psikologlar insan davranışlarının kökeninin neden kaynaklandığını, ve bu davranışların nasıl geliştirilebileceği üzerinde çalışırlar. Stres ile mücadele etmek, daha sağlıklı ilişkiler kurmak, özgüven geliştirmek gibi günlük hayatımızda sıkça karşınıza çıkacak kavramları da düzenlemede danışanlara yardımcı olurlar.

Psikoloji çok zengin bir kavram olduğu için psikologlar sadece bireysel değil aynı zamanda; aile, spor, iş, eğitim ya da medya ve hukuk alanlarında uzmanlaşmışlardır. Örneğin kişilerarası iletişimin geçmiş, şimdi ve gelecek gibi analizlerde bulunarak düzenlerken aynı zamanda psikolojik faktörlerin bir atletin performasına ne derecede etkilediği ile de ilgilenmektedirler.

Sadece belirli bir sorun üzerine değil, çeşitli alanlarda kendinizi geliştirmek, eksiklerinizi tamamlamak üzere psikologlardan yardım alabilirsiniz. Bunun yanında hayatınızda yaşanan gelişmeleri, yenilikleri ve kayıpları psikologlar ile paylaşmak da sizlere rahatlatacaktır. Bu bağlamda bir arkadaş ile bu ihtiyacı gideriyor olabilirsiniz. Fakat daha objektif ve doğru analizler için bu yeterli olmayacaktır. Bu sebeple psikologlar ile birlikte hissettiğiniz duyguların yoğunluğunu ve uygunluğunu anlayabileceksiniz.

Kadıköy Psikolojik Danışmanlık Desteği İçin Neden Biz?

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi, konum olarak Kadıköy’ün her semtine yakın bir lokasyondadır. Okulunuzdan, işinizden arta kalan zamanlarda veya kendinizle geçirmek istediğiniz boş vakitlerin yanında psikolojik desteğe ihtiyacınız varsa merkezimizin Caddebostan şubesine ulaşmanız çok kolay olacaktır.

Sizin problem durumunuza ilişkin farklı ekollerde çalışan 10’un üzerinde uzmanımız bulunuyor. Bu anlamda problemlerinize farklı pencerelerden bakılması, bulunduğunuz yolda, ulaşmak istediğiniz hedefe daha yakınlaşmak için bir fener niteliğinde olacaktır. Aynı zamanda, her yaş periyoduna ilişkin çalışmalar yapıyoruz.

Bunların yanında, beslenme ve diyetisyen danışmanlığı hizmetimiz bulunmaktadır. Peki, neden bir psikolojik danışmanlık merkezinde diyetisyenlik hizmeti bulunmaktadır? Bedeninizi, kendinizi her anlamda kabullenmeniz ve sevmeniz ruh halinizi olumlu yönde etkileyecektir. Bedenimiz ve zihnimiz arasında güçlü bir uyum vardır. Duygu durumumuzdaki ani değişimler bedenimizdeki semptomlar ile kendini gösterebilmektedir. Merkezimizde bulunan medikal masaj ve refleksoloji hizmeti ile birlikte bedensel rahatlık hissi duygudurumunuzada yansıyacaktır.

Merkezimizde seans planlaması ve ücret bilgisi paylaştığımız 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme için uğrayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.