En Yakın Psikolog

COVİD döneminin etkilerini kendi disiplinimiz açısından incelediğimizde terapi için yeni çözüm, online terapi ve online psikolog desteği olarak ön plana çıktı.

Mesleğimize ve disiplinimize dair farkındalığın talihsiz bir salgınla birlikte arttığı bu dönemde online psikolog taleplerinin daha çok yapıldığını gözlemliyoruz… Pandemi döneminde hepimizin hayata ve eylem biçimlerimize dair algıları büyük değişimlere uğradı. Önceden pazar, manav ve süpermarketlerden alışveriş yaparken, siparişlerimizi kapımıza bırakan platformlara yönelmeyi, daha çok internet alışverişi yapmayı ve biraz da beklemeyi öğrendik…

Diğer taraftan, online eğitim almak veya toplantı yapmak gibi eylemler, aksayan veya yadırgadığımız bazı yönlerine rağmen kaçınılmaz hale geldi.

Online Psikolog Desteği Bu Dönemde Neden Önemli?

Kuşkusuz, bu dönem her bir bireyde farklı etkiler yarattı… Bir inziva fırsatı gibi görülmenin yanı sıra bunaltıcı olduğu da düşünüldü. Bu gelişmelere yönelik sistemli çalışmalar yürüten Türkiye Psikiyatri Derneği’nin ilgili bilgilendirmelerine buradan ulaşabilirsiniz. Bilinçlenmenin her gün izlediğimiz televizyon ekranlarından ziyade, sistemli akademik çalışmalardan geçtiğini düşünüyoruz. İlgili yazıda COVİD-19 ve etkileri ile ilgili birçok bilgi bulacaksınız. İlgili alanlar:

  • Duygudurum bozuklukları
  • Uyku hijyenine yönelik öneriler
  • Covid-19 Hastaları ve Aile Üyelerini Bilgilendirme

Biz de Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi olarak, psikolog desteği öncesi okuyabileceğiniz yazıları Makaleler bölümümüzde paylaşıyoruz.

İşte bu süreçte alanında yetkin olan uzmanlarımız gelecek kaygısı, anksiyete, panik bozukluk (veya yayın adıyla panik atak) ve benzer rahatsızlıklar yaşayan birçok bireyin paylaşımlarda bulunduğu meslek uzmanları oldu.

Online Psikolog Hizmetini Nasıl Sunuyoruz?

Dünya Danışmanlık Merkezi olarak, bu dönemde, ilgili makamların yönlendirmelerinden hareketle birkaç ay boyunca Skype ve Zoom üzerinden online psikolog seansları gerçekleştirdik. Yeni Normal döneminde ise Pendik’te yaşayıp en yakın psikolog desteğini yüz yüze destek almak isteyen danışanlarımızı seanslar için kabul etmeye başladık. Ancak maske kullanımını zorunlu tuttuk, galoş uygulamamız devam etti ve danışanlarımızı belli saatlerde merkezimize kabul ederek kalabalık oluşmasının önüne geçtik.

Geleneksel terapi ile teknoloji destekli online psikolog desteği arasındaki tercihi ise danışanlarımıza bırakıyoruz. Kendi bölgenizden uzakta bile olsa yetkin bir kadrodan destek almak veya ücretsiz bir ön görüşme başlatmak isterseniz psikolog hizmetini profesyonel meslektaşlarımızla sunmaya hazırız.

Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi, doğru psikolog adresi. Psikolog randevu sistemimiz, tek tuşla asistanımıza ulaşmanızı sağlıyor ve sizi 15 dakikalık bir ücretsiz ön görüşme için merkezimize veya online görüşmeye davet ediyoruz.