DDM Akademi 2021 yılı eğitim takviminin ilk terapi eğitimi olan “Çocuklarla Klinik İlk Görüşme Becerileri Eğitimi” için erken kayıt fırsatından yararlanın!

ÇOCUKLARLA KLİNİK İLK GÖRÜŞME BECERİLERİ EĞİTİMİ

(Teori-Uygulama)

EğitmenUzm. Klinik Psikolog Sezin Başoğlu (Biruni Üniversitesi Öğretim Görevlisi)
Tarih17 Ocak 2021
Eğitim YeriDDM Akademi – Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi-Kadıköy Şubesi (Fenerbahçe Mah. Hasan Ali Yücel Sok. Vefa Apt. No: 5 D: 2 Kadıköy – İST)
Katılımcı KoşullarıPsikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü öğrencileri ile mezunları katılabilir. Lisans eğitimi farklı olan katılımcıların Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamış olmaları gerekmektedir.
Kontenjan15 kişi ile sınırlıdır.
Ücret300 TL+KDV
Erken Kayıt200 TL + KDV (20 Aralık 2020 tarihinden önce yapılan kayıtlarda geçerlidir)
SertifikasyonUygulayıcı Sertifikası

Çocuklarla Klinik İlk Görüşme Becerileri

Çocuklarla klinik görüşmeler, ebeveynlerin rehberliğinde gerçekleşir. Terapist, odak noktası çocuk olmak üzere aileyle iş birliği içinde çalışarak klinik ortamda çocuktaki problemleri çalışır. Çocuklarla ilk görüşme yapılmadan önce aileyle bir ön görüşme yapılarak çocukla ilgili detaylı anamnez alınır. İlk görüşmede çocuğun gelişimi veya probleme bağlı olarak değerlendirme yapılır ve tedavi planı çizilir.

Çocuklarla Klinik İlk Görüşme Becerileri Eğitimini Neden Almalıyım?

“Çocuklarla Klinik İlk Görüşme Becerileri” eğitiminde katılımcıların, çocuk ile güvene dayalı ilişki kurma, aile ile işbirliği kurma, sınırların belirlenmesi gibi temel kazanımları edinmeleri amaçlanır. Ebeveynlerden veya bakım veren kişilerden nasıl detaylı anamnez alınacağı hakkında bilgi sahibi olurlar. Eğitimde çocukların gelişimlerine göre oyun terapisi veya bireysel terapilere yönlendirmelerin nasıl yapılacağı konusunda bilgiler verilir.

Eğitim İçeriği

  1. Çocuklarla klinik görüşmelerde ebeveynlerin rolü.
  2. Ebeveynle ilk görüşme ve detaylı anamnez alma.
  3. Klinik gözlem
  4. Çocukların yaş aralıklarına göre gösterdikleri davranışlar ve/veya patolojiler.
  5. Çocuklarla ilişki kurma
  6. Aile ile işbirliği kurma
  7. Seansların yapılandırılması
  8. Erken ergenlikte ilk görüşme.
  9. Role-play

Kayıt İptali: Ödeme yapıldıktan sonra yapılankayıt iptallerinde eğitim ücretinin %50’si eğitim sonrası katılımcıya geri ödenecektir. Eğitime 2 hafta kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmayacaktır.

DDM Akademi Eğitim Koordinatörü: Uzman Klinik Psikolog Gülçin Yalçın

Ayrıntılı bilgi ve kayıt olmak için;

05330515882- [email protected]