Çocuklar için Masal Terapisi

ÇOCUKLAR İÇİN MASAL TERAPİSİ ATÖLYESİ

EğitmenPsikolog Rabia Uçan
Tarih10 Ocak 2021
Eğitim YeriDDM Akademi – Dünya Danışmanlık ve Psikoloji Merkezi-Kadıköy Şubesi (Fenerbahçe Mah. Hasan Ali Yücel Sok. Vefa Apt. No: 5 D: 2 Kadıköy – İST)
Katılımcı KoşullarıHerkese açık atölyedir.
Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır.
Ücret100 TL + KDV
SertifikasyonKatılımcı Sertifikası

“Masal Terapisi” Nedir?

Masal Terapisi; masal ve hikayelerden yararlanılan bir terapi türüdür. Masal Terapisi’nde masallar ve hikayeler anlatılarak, çocukların kendilerini ifade etmeleri sağlanır. Çocuklar, yetişkinler gibi duygularını ve düşüncelerini sözel olarak ifade edemeyebilirler. Masal Terapisi ile çocuklar kelimeleri kullanmak yerine masal ve materyalleri aracılığıyla kendini ifade edebilmeyi, günlük yaşamda baş edemediği problemleri çözmeyi ve olumsuz davranışları değiştirebilmeyi öğretir.

Çocuğum Bu Atölyeye Neden Katılmalı?

Masal Terapisi sadece bir masal okuma etkinliği değildir. Bu atölye çalışmasında, çocuğun kendini duygusal olarak iyi hissetmesi ve gerçek yaşama hazırlık yapması hedeflenmektedir. Masal Terapisi teknikleri ile çocuklar duygularının ve düşüncelerinin farkına varmakla birlikte onları ifade edebilmeyi ve zorlukların üstesinden gelebilmeyi öğrenir. Masal Terapisi Atölyesi ile çocukların; anlatım ve dil becerileri, kelime hazineleri, empati yeteneği ve paylaşma becerisi, topluluk karşısında konuşabilme yeteneği, duygularını ve düşüncelerini anlama, ifade edebilme becerileri gelişmektedir.

Atölye İçerikleri

  • Tanışma
  • Masal Anlatımı
  • Resim Çizimi
  • Duyguların ve Düşüncelerin İfade Edilmesi

Kayıt İptali: Ödeme yapıldıktan sonra yapılankayıt iptallerinde eğitim ücretinin %50’si eğitim sonrası katılımcıya geri ödenecektir. Eğitime 2 hafta kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmayacaktır.

DDM Akademi Eğitim Koordinatörü: Uzman Klinik Psikolog Gülçin YalçınAyrıntılı bilgi ve kayıt olmak için;  05330515882- [email protected]