Serap GÜNELTAY

Uzm. Klinik Psikolog
info@dunyadanismanlikmerkezi.com
Pazartesi - Cuma
08:00 - 20:30
Cumartesi
08:00 - 20:30
Pazar
Kapalı

Klinik Psikolog Serap GÜNELTAY lisans eğitimini tam burslu olarak Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde tamamlamıştır. Ardından, “Madde ve Alkol Bağımlılığı ile Erken Yaş Dönemi Uyum Bozucu Şemalar Arasındaki İlişki” isimli tez çalışması ile Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstütisi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programından mezun olmuştur.

Eğitim hayatı boyunca ve devamında sık sık eğitimlere katılmaktadır. Şema Terapi teorik eğitimini tamamlamış ve süpervizyonlarına devam etmektedir. Ayrıca, travma odaklı bir yaklaşım sergileyen EMDR uygulamaktadır. Bunların yanı sıra, cinsel işlev bozuklukları, evlilik ve çift terapisi, boşanma terapisi ve oyun terapisi ile ilgili eğitimler almış, bu anlanlarda aktif olarak çalışmaktadır. Psikodinamik terapi ile de ilgilenmekte ve Prof. Dr. Doğan Şahin tarafından verilen Aktarım Odaklı Dinamik Psikoterapi eğitimine devam etmektedir.

Psikoterapide bu zamana kadar birçok vaka ile çalışmış olan Klinik Psikolog Serap Güneltay özellikle depresyon, bipolar bozukluk, kaygı bozuklukları, panik atak, fobiler, yeme bozuklukları, travma, kişilik bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk, psikosomatik yakınmalar, yas, öfke, stres, ilişki problemleri, cinsel problemler ve kişisel farkındalık alanlarında görüşmelere devam etmektedir.