Kenan Keskin

Uzm. Klinik Psikolog
Randevu Alın
Pazartesi
08:00 - 20:00
Salı
08:00 - 20:00
Çarşamba
08:00 - 20:00
Perşembe
08:00 - 20:00
Cuma
08:00 - 20:00
Cumartesi
08:00 - 20:00
Pazar
Çalışmıyor
Öğlen Arası
12:00 - 13:00

 

Kenan KESKİN (Uzman Klinik Psikolog)

Sakarya’da doğdu. Özel Trakya Koleji Anadolu Lisesi’nde okudu. 2008 yılında Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı, 2014 yılında Psikoloji bölümünden (%100 İngilizce) mezun oldu. Lisans tezini “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Uyuşturucu Kullanımı Yaygınlığı” üzerine yazdı. Lisans stajlarını Çerkezköy Rehabilitasyon Merkezi ve Ada Tıp Hastanesi’nde yaptı. Yüksek Lisans eğitimini Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamladı. Yüksek Lisans tezini “Depresyonda Olan İntihara Meyilli Hastanın Öyküsel (NARATİF) Terapide Dışsallaştırma Tekniği ile Tedavisi” üzerine yazdı.

Kenan KESKİN İstanbul’ da dört yıl boyunca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalıştı. Çalıştığı süre boyunca uzman psikolog olarak: öğrenci değerlendirmeleri, tanılanmış öğrencilerin eksikliklerine göre program hazırlanması hedef ve kazanımların oluşturulması , öğrencilerin süreç içerisinde gelişim takibinin yapılması (performans alımı), veli ve okul görüşmeleri , hizmet içi eğitimler gibi çalışmaları olmuştur . Ek olarak öğrenme güçlükleri, disleksi (disgrafi- diskalkuli), şizofreni, bipolar bozukluk, otizm,frajil-x sendromu, down sendromu, tourette sendromlu, mental retardasyon ile ilişkili olan stereotipik eylemler gösteren danışanlar ile çalışmıştır.

Çalıştığı süre boyunca psikoloji alanındaki gelişimleri takip etmiş ve eğitimlere katılmıştır. 2015 yılında Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlamış ailelere yönelik terapiler vermiştir.

2018 yılında Gaziantep’de Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Rehberlik Danışma Merkezinde RDM Amiri olarak görev almıştır. Bu süre içerisinde, personel ile çeşitli bozukluklar üzerinde çalışmıştır: Madde ve alkol bağımlığı, bipolar bozukluk, kendine zarar verme davranışında imgeleme (imagery) tekniğinin kullanılması, travma sonrası stres bozukluğu, sosyal fobi, uyum bozukluğu, ailevi problemler, suça sürüklenmiş çocuk, anksiyete, depresyon, obsesif kompulsif, uyku bozuklukları olan danışanlar ile çalışmıştır.