Demet TEKNECİ

Dil ve Konuşma Terapisti
Randevu Alın
Pazartesi
08:00 - 20:00
Salı
08:00 - 20:00
Çarşamba
08:00 - 20:00
Perşembe
08:00 - 20:00
Cuma
08:00 - 20:00
Cumartesi
08:00 - 20:00
Pazar
Çalışmıyor
Öğlen Arası
12:00 - 13:00

Lise eğitimini Sinop Anadolu Öğretmen Lisesi’nde ve lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde tamamlamıştır. Şu anda Medipol Üniversitesi’nde Dil ve Konuşma Terapisi alanında yüksek lisans yapmaktadır.

Dış stajını Retorya Dil, Konuşma ve Gelişim Merkezi’nde Uzm. DKT Çağdaş Karsan süpervizyonluğunda tamamlamıştır. Lisans öğrenimi sırasında 1 yıl boyunca Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde Stajyer Dil ve Konuşma Terapisti olarak kekemelik, artikülasyon (sesletim) bozukluğu, gecikmiş dil bozukluğu, dudak-damak yarıklıkları, ses bozukluğu, edinilmiş dil bozukluğu ve yutma bozukluğu alanlarında birçok danışana hizmet vermiştir. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde otizm, down sendromu ve özel öğrenme güçlüğü olan bireylerle bireysel olarak çalışmıştır. Çocuk, ergen ve yetişkinlerde dil ve konuşma bozukluğunda değerlendirme ve müdahaleye yönelik eğitimler ve sertifikaları bulunmaktadır.

Dil ve Konuşma Terapisti Demet Tekneci, çocuklarda kekemelik, sesletim bozuklukları, gecikmiş konuşma, çocukluk çağı apraksisi, dudak-damak yarıklıkları, ses bozukluğu, salya kontrol problemi gibi alanlarda çalışmaktadır. Ergen ve yetişkinlerde ise kekemelik, hızlı bozuk konuşma, sesletim bozuklukları, ses bozuklukları, motor konuşma bozuklukları, afazi ve yutma bozuklukları alanında bireysel terapiler yürütmektedir.

Demet Tekneci - DoktorTakvimi.com